| InstinctPr3ciS a întrebat:

Salut, ce crema depilatoare pentru barbati (zona intima) imi recomandati?
Este indicat sa folosesc asa ceva? sau este de ajuns doar cu masina de tuns?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E suficient cu masina.

| mona a răspuns:

Ramai la masina de tuns

| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu am incercat creme depilatoare, am firul de par negru si destul de gros, in acea zona nu prea merge, crema poate sa irite si miroase in general foarte urat.

Daca ai o masina de tuns buna poti sa faci un trimming si e suficient. Daca insa vrei sa il razi iti recomand aparatele Gilette blue 3, eu le folosesc de ani de zile impreuna cu crema Intesa si iti pot spune ca dupa cateva luni sau un an nu te vei mai irita ca la inceput, pielea se obisnuieste iar parul de acolo incepe sa creasca mult mai greu si mai scurt.

Cu masina de tuns e ok insa miscarea lamelor risca sa ciupeasca pielea iar pe testicole nu stiu cum o sa dai cu masina.

De ce Gilette blue 3? Se curata f f usor sub jetul de apa si irita f putin pentru ca lamele sunt bine construite. De ce nu si spuma Gilette ci Intesa? Pentru ca Intesa e mai cremoasa si nu irita avand ulei de avocado in compozitie.

Iti recomand de asemenea sa faci operatiunea asta cand faci dus pentru ca apa calda/fierbinte sa caleasca zona iar dupa sa folosesti un lapte de corp cu ulei de argan bio

| Ana90088 a răspuns:

Poate iti este de ajutor cea de aici ...http://www.shoppingnews.ro/......hinal.html