| anonim_4396 a întrebat:

Salut?
Ce ziceti, merge rochia leopard cu verde inchis si bleumarin?
Am o rochie scurta, mulata pe care vreau s-o asortez la o pereche de pantofi verde inchis cu tinte, dresuri verde inchis si sacou bleumarin. Sunt numai culori inchise si ma gandeam ca se potrivesc, sau ar trebui la renunt la sacou si sa iau un bolero negru?

Cel mai bun raspuns - FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Hmm, leopardul e prin greoi si destul de dificil de asortat, ai mari sanse sa cazi in vulgar asa ca ai grija. Cu verde inchis merge bine, insa sa pui si leopard si verde si bleumarin si tinte parca e prea mult si chiar nu`mi pot imagina cum ar arata combinatia animal print + bleumarin.
Eu iti recomand sa iei dress negru, pantofii verzi si bolerul negru, e mai sigur si in plus tinuta va fi de efect, piesa centrala va fi rochia, neumbrita de alte elemente, iar pantofii vor reprezenta pata discreta de culoare care vor scoate tinuta din anonimat.

4 răspunsuri:
| geoanarandi a răspuns:

Tin mortis sa port ceva verde
poate niste pantofi cred de lac cu dresurile verzi
alte dresuri nu mai am momentan si imi trebuiesc maine, plus ca n-am de unde sa cumpar pentru ca sunt la tara si merg la o casatorie
ma gandeam sa schimb rochia cu o fusta neagra, scurta, mulata
poate asa n-o sa mai para asa de stridenta tinuta mea

| chocolate3755 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa renunti la dresurile verde inchis pentru ca daca si pantofii sunt de aceiais culoare,nu vor fi pusi in valoare nici pantofii, nici dresurile. daca ar fi fost si pantofii si sacoul negru, atunci ar fi fost ok, dar asa, mai bine ar fi sa porti dresuri negre cu pantofi verde inchis si sacou bleumarin happy

| faramatania a răspuns:

Da se potrivesc toate, nu trebuie să renunți la sacou pentru un bolerou negru(care este și mai închis).Așa cum ai descris este ok.

| Kasia a răspuns:

Printul leopard, verdele, bleumarinul, tintele...totul e prea mult parca.
pastreaza tinuta exact la fel dar schimba rochia cu una intr-o sigura culoare cum ar fi nude, negru, bej, crem.
sau schimba pantofii cu tinte cu unii simplii negrii si culoarea dresurilor.
sau pastreaza pantofii si schima culoarea sacoului si dresurilor. Sper ca te-am ajutat.:*
eu cred ca ar fi cel mai bine daca ai lua rochia cu pantofii si in rest totul negru.e mai simplu si riscul de a gresi cromatic e mai mic.:*