| StroMb a întrebat:

Salut, intrebare mea e urmataorea, cosuri de pe frunte apar din cauza bretonului si daca raspunsul e da, ce ar trebui sa fac ca sa scap de ele in afara de a ma tunde?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Coşurile nu apar neapărat din cauza bretonului. Pot apărea ori din cauza vârstei, ori din lipsa igienei.
Spală-te de 2 ori pe zi cu săpun Borax (special pentru ten acneic, sensibil şi uscat, farmacie - 8-9 lei). Şi apoi dă-te cu cremă de gălbenele. Lasă alte soluţii gen Zineryt sau altele, îşi fac efectul pe moment, dar după ce întrerupi tratamentul, apar la loc.

1 răspuns:
| callie2 a răspuns:

Cat stai acasa, tine-ti bretonul ridicat pentru a lasa pielea sa respire. asigura-te ca ai pielea mereu curata si hidratata. pentru cosuri, eu folosesc produse de la mario badescu si sunt ok:d