| alexfotbalpoli a întrebat:

De ce imi apar cosuri mici de tot pe frunte, sa fie din cauza bretonului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madutzza98 a răspuns:

S-ar putea si din cauza bretonului dar mai mult sunt din cauza pubertatii ♥

13 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Daca esti in perioada pubertatii, nu te ingrijora -sunt de la pubertate, si vor disparea.
Incearca sa mananci mai sanatos, ca toxinele sunt eliminate si prin cosuri, si sa ai o igiena a pielii cat mai buna.

| mona a răspuns:

Din cauza transpiratiei

| 愛日本 a răspuns:

Nu din cauza bretonului, pot fi alte cauze.ex: stres, menstruatie

| Alecsyyya a răspuns:

Nu prea cred, eu as zice ca e din cauza pubertatii, poate a stresului, a alimentatiei pe care o consumi.

| fuzzer a răspuns:

Nu, nu e din cauza bretonului, e specific acestei varste.Adolescenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din cauza pubertatii ies cel mai des.
Foloseste crema de galbenele.
Te pup!

| Madalynutza28 a răspuns:

Nu cred ca din cauza bretonului ci din cauza altor lucruri.Te sfatuiesc sa la un doctor! El trebuie sa stie!

O zi frumoasa,
Madalynutza28

| Abbcdd a răspuns:

E si din cauza bretonului pentru ca pielea ta pe vremea asta transpira, iar transpiratia determina aparitia cosurilor. Incearca macar cat stai acasa sa il ti prins si sa te speli cat mai des pe fatawinking Bafta:*

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Din cauza stresului sau a mancarii a bretonului nu stiu

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Din cauza mancarii sau a stresului a bretonului nu prea cred

| Alex1234123 a răspuns:

Ori din cauza pubertatii, ori de la caldura sau poate te irita ceva.

In orice caz nu este un motiv de panica, vor trece

| Paradoxul6 a răspuns:

Bretonul isi are si el vina deoarece avand breton uneori transpiri si avand breton din cauza transpiratiei apar cosuri.Acele cosuri pot aparea si din cauza mainilor cu microbi pe fata sau din cauza pubertatii care este o varsta in care unora oameni le apar cosuri. Poti folosi produse pentru uz extern la recomandarea medicului sau farmacistului. Sper ca te-am ajutat.

| Anonim221 a răspuns:

Hormonii ori bretonu. cand vi de afara spala-te pe fata bine.