| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut, la costum cu sacou gri, camasa alba, cravata gri merg pantaloni negri si pantofi maro inchis/albastru inchis? Aveti alte sugestii?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pantofi negri. Altfel arati ca o sorcova. Nu pune multe culori.
Sau schimba cravata sa se asorteze cu pantofii.

| AlexDinamovistu explică (pentru SkyPilot):

De pantaloni ce zici? Ar trebui sa fie tot negri sa se asorteze cu pantofii? Sau merge si ceva mai deschis?

| 2ochicaprui a răspuns (pentru AlexDinamovistu):

Depinde de eveniment. Eu zic ca merge si ceva mai deschis daca e zi si daca nu e o intalnire importanta. Incearca sa asortezi piesele intre ele, insa uneori poti fi si indraznet. Esti tanar, o pata de culoare nu strica niciodata si te evidentiaza. Ai incredere in tine!

6 răspunsuri:
| 2ochicaprui a răspuns:

E vorba de regula celor 3 culori. Nu se aplica pentru imprimeurile care au ele deja o gramada de nuante, acolo trebuie sa iei alte piese vestimentare cat mai simple. Totusi, incearca sa nu depasesti numarul asta pentru a nu fi prea ''incarcat''. Insa, nonculorile le poti asorta cu orice. Dar daca vrei pantofi maro, gaseste si alte accesorii cu aceasta culoare, curea, ceas, cravata, etc. Bafta!

| AlexDinamovistu explică (pentru 2ochicaprui):

Am optat pentru pantofi negri in final. Mersi frumos de raspuns.

| MasterMascarpone a răspuns:

Eu zic sa iei pantofii negri, depinde unde te duci la un loc serios ia aia negrii zic eu... Asa as face

| AlexDinamovistu explică (pentru MasterMascarpone):

Asa am si facut, mersi de raspuns happy