| zaza200 a întrebat:

Se poate da o comanda direct pe site-ul celor de la Nike si sa se livreze in Romania?

Răspuns Câştigător
| Annnnnie a răspuns:

Da, poți să îți comanzi ceva de pe site-ul lor.
*Selectezi țara apăsând pe steagul din dreapta, sus/selectezi continentul (Europa)/selectezi țara (România). Site-ul va rămâne tot în limba engleză, dar produsele vor avea afișat prețul în lei.
*Alegi ce produs/e dorești, îți introduci datele personale(nume și prenume, adresa corectă, nr. de telefon etc.) și alegi metoda de livrare:
Standard (3-9 zile lucrătoare)- 40 de lei, iar comenzile de peste 800 de lei beneficiază de transport gratuit.
Express (3-8 zile lucrătoare)- 100 lei
*Plata se face online, deci ai nevoie de un card.
Ai anumite facilități dacă îți faci cont. happy
Citește mai bine tot ce e aici: https://en-gb-help.nike.com/......country/ro

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De pe care site Nike sa comanzi? Vezi Nike are siteuri pentru fiecare tara in parte sau pentru cate tari or avea, deci sigur are si pentru RO este www.nike.ro acolo trebuie sa intri si comanzi si iti vine. Daca vrei sa cumperi de pe www.nike.com aia nu vand decat celor in america.Cam asa stau lucrurile.

| Annnnnie a răspuns (pentru relian):

Tot de pe 'nike.com' cumpără, doar că livrează produse și în România. happy

| relian a răspuns (pentru Annnnnie):

Nu prea cred.Eu numa ce am vorbit cu cineva ceara acum pe nike.com,deci acum cateva minute zic.Au acolo nr de telefon si chat live, mi-a zis unde anume in ce tara? Am zis RO si mai spus mergi pe sitele www.nike.ro ceara mi-a dat si nr de telefon si oraru in carei pot suna :)) eu sun ce mi s-a zis pe asta.com si ii cred eu is aici in america si aia de la.com vand numai in state.Normal ca tot firma nike este, dara cumperi pe sitele.ro is compartimente diferite.

| Annnnnie a răspuns (pentru relian):

E o extensie a site-ul '.com', nu au domeniu,.ro', la asta ma refeream. Normal ca au asistenta in limba romana. laughing

| relian a răspuns (pentru Annnnnie):

Ok ce o fi extensie sau altceva trebuie sa vorbesti cu aia nu cu.com asta era ideea, ca nu poti comanda, asta mi-a zis omu aici in america, daca vorbea timpenii aia e eu am zis ce mia comunicat ca de sunt i RO nu pot comanda la ei.

| Annnnnie a răspuns (pentru relian):

Am inteles, am inteles. laughing
Seara faină!

| MoonPyramiD a răspuns:

Se poate si asa, insa eu iti recomand sa cumperi de aici!
Personal, imi place acest model al celor de la Nike, ti-l recomand si tie! E la un pret redus si arata foarte ok!

//event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=c01c93d31&unique=184f69294&redirect_to=http%253A//...4-129.html