| YoYo a întrebat:

Salut, sunt baiat. Am si eu o problema. Cand vreau sa-mi fac freza cu placa mi se electrizeaza parul foarte tare, si vreau sa stiu si eu de la ce e? Placa de par? Sampon? ce pot face sa nu mi se mai electrizeze si sa pot sa il intind frumos in sus.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alemoni a răspuns:

Bună!
Părul ţi se electrizează deoarece îl ai prea fin. Problema asta o au şi fetele. Există balsam de păr pentru bărbaţi. Poţi încerca.
Sfat : Nu-ţi usca părul cu ajutorul prosopului.
Numai bine!

| G2225hda a răspuns:

laughingde curiozitate...cum arati cu parul in sus?laughing

| YoYo explică (pentru G2225hda):

Sta ok, nu va imaginati ca sunt ca o matura sau ceva de genul, putin fixativ si gata. Insa as vrea sa fie mai drept. Nu stiu ce vezi amuzant in asta, si sincer nu mi-ai dat nici un raspuns folositor. p.s: nu stiu ce te roade pe tine cum arat eu

| Zitronen a răspuns:

Cred ca de la contactul samponului cu placa.
Numai binehappy

| sophieLY a răspuns:

Fara suparare, dar nu imi plac baietii care se dau cu placa straight face. Nu mi se pare. de baieti. Incearca si tu cu gel (cam de cocalari, dar merge), fixativ, sau ceva. In fine, ca sa iti raspund la intrebare: sunt niste solutii impotriva electrizarii. Cauta in saloane, dar gasesti si la supermarketuri.

| Alex_Nedelescu_1999 a răspuns:

E de vina samponul si mie mi sa intamplat.imi face placere ca te-am ajutat