| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt un băiat în vârstă de 16 ani și am gatul destul de lunguieț. Este un lucru care ma face insecure si vreau să știu dacă pe fete le-ar deranja acest aspect. Am măsurat cu rigla de mai multe ori, nu precis și lungimea era de aproximativ 14-15 cm. Aș vrea mai multe răspunsuri de la fete sau de la persoane care sunt in aceeași situație.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Eu din ce văd, pot să spun că ai un gât mai lung, însă nu cât să te facă neatrăgător. Mai sunt 2 factori care amplifică vizual, faptul că ești slab, și faptul că ai o poziție mult prea dreaptă.

Opinia mea e aceeași, din perspectiva mea arăți ca un om normal.

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Fă-ți o poză (poți blura fața), că altfel vorbim doar povești.

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru Frank51):

Https://imgur.com/a/5wUcs7w

sper ca merge

| Frank51 a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Mai fă una să se vadă tot capul de departe. Din poza asta vedem doar un gât normal.

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru Frank51):

Multumesc, urmează oricum să ma apuc de sala, o sa lucrez in special trapezul, cat despre poziție, in mod normal nu stau asa drept, a fost doar pentru a se vedea tot

| Antton a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Ewww ce gât urât ai smr

| Frank51 a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Eu din ce văd, pot să spun că ai un gât mai lung, însă nu cât să te facă neatrăgător. Mai sunt 2 factori care amplifică vizual, faptul că ești slab, și faptul că ai o poziție mult prea dreaptă.

Opinia mea e aceeași, din perspectiva mea arăți ca un om normal.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Persoanele care au Rh negativ au o vertebra în plus față de cele cu Rh pozitiv. Sunt una din ele. Poate și tu. Dar decât un gât prea scurt sa nu poți sa-ti închei cămașă și să porți cravata e mai bine că noi.

| Sophieka a răspuns:

Parerile difera... Nu vei reusii din nefericire sa multumesti pe toata lumea sau sa fi pe placul tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă arăți bine nu are nimeni treabă cu gâtu tău.

| Iepuroi a răspuns:

Arăți ok