| Elle2117 a întrebat:

Am si eu doua intrebari.
1.As vrea si eu sa imi deschid putin culoarea parului meu.Am parul un saten ffff inchis care mai degraba e brunet.Stiti cumva o reteta, o chestie ceva acolo prin care sa imi deschid culoarea parului NATURAL?
2.Am ochii caprui cu o usoara tenta de verde inchis. Ce machiaj mi s-ar potrivi?

Multumesc.
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| ancutsa13 a răspuns:

Nu folosi apa oxigenata! Nu face decat sa ti-l arda.
Cel mai bine foloseste decot de musetel, uite cum se face:

- pune la fiert 600 ml de apa si doua linguri de musetel (flori uscate). Lasa infuzia pe foc mic timp de 20 de minute, si clateste-te cu ea pe cap, inainte de a te spala si maseaza-ti bine pielea capului. Spala-ti in mod normal parul cu sampon, clateste-te cu apa si apoi cu ceea ce a mai ramas din infuzie.
Am incercat si se vede diferenta de la a doua spalare. Asa poti sa te decolorezi cat vrei tu de mult si nu iti strici deloc parul!

3 răspunsuri:
| Miruna_7873 a răspuns:

Apa oxigenata big grin

| Marcela a răspuns:

1 : cu apa oxigenata se poate.sau stai mai mlt la soare
hee hee
2: jumate jumate. ca cu verde si albastru deschis. day dreaming

| AisforAnDrEeaA a răspuns:

In legatura cu parul tau : Eu una cred ca poti sa il decoloreziwinking.

Intreaba la un coafor pe cineva profesionistwinking.