| anonimaanonima2A a întrebat:

Salut TPU! am unghiile foarte mici cum as putea sa le fac pentru o ocazie speciala ( nunta verisoarei mele). Si inca ceva stiti vreo metoda naturala prin care sa imi creasca unghiile intr-o saptamana adica sa fie cat de cat marisoare? va multumesc

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poti sa le dai cu ulei de ricin si le faci cu lac sa nu se rupa pana atunci
sau iti poti pune cu gel sau acril

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cel mai mult contează să le ai îngrijite si curate. Ori optezi pentru unghii false... Tu alegi.

| Andreea9595 a răspuns:

Buna. Unghiile mici sunt o mare bataie de cap pentru fete. Ca sa ti le faci sa creasca intr-o saptamana sunt 3 posibilitati: 1.Iti pui unghii false 2. Folosesti un lac pentru crestere rapida de la farmacie 3.Iti indepartezi cuticulele. Poti cauta pe Youtube tutorialele cutepolish. Acolo sunt si cateva modele pentru unghii mici. Daca vrei sa impresionezi lumea poti sa iti faci manichiura in apa. E usor de facut si se gaseste pe google sau Youtube. Daca iti permiti te poti duce la un salon. Mult succes!

| anonimaanonima2A explică:

Astept raspunsuri