| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
De curand mi-am facut un tatuaj tribal pe mana dreapta (triceps),a facut coaja si deja a inceput sa cada,precizez ca m-am dat cu unguent bephanten si coaja s-a dus foarte frumos dupa acea... oricum, sa revin la intrebare, in cat timp se va vindeca complet bratul si daca ma pot spala cu ceva deoarece cum cade coaja i-mi ramane acel tus pe mana si arata nasol... daca se poate sa-mi raspunda cineva la intrebari ar fi superwinking

Răspuns Câştigător
| EduNet a răspuns:

Spala pielea cu un sapun cu pH acid. Continua sa folosesti unguentul. Aplica in straturi fine sa sa absoarba mai repede. In 2-3 saptamani ar trebui sa fie in regula.