| kanke213 a întrebat:

Mi-am facut un tatuaj dar eu ma dau cu crema Bephanten nu cu unguent. Are ceva sau poate afecta?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dxi a răspuns:

In limbajul meu crema = unguent. un prieten se dadea tot cu bepanthene si a avut un tatuaj pe jumatate de mana big grin deci e bun bepanthene-ul

| kanke213 explică (pentru Dxi):

Este crema si gel. Eu am luat crema si m-am dat, dar toti spun ca gel nu crema.

4 răspunsuri:
| kanke213 explică:

Toti recomanda Bepanthen unguent (gel) nu crema, dar eu m-am dat cu crema, trebuie sa cumpar gel numai decat sau e ok si cu crema?

| Dxi a răspuns (pentru kanke213):

Cred ca are aceeasi compozitie din punct de vedere farmaceutic si are acelasi efect asupra pielii. difera doar structura. mai moale, se intinde mai bine. etc big grin

| kanke213 explică (pentru Dxi):

Ok mersi de raspuns. Numai bine!