| Bâldâbâc22 a întrebat:

si bine ati venit macel. :)) Glumesc, este vorba de parul meu. Treaba sta cam de prin clasele mici, aveam parul lung de imi intra in ochi dar nu aveam nicio treaba cu fetele, cu freza si de atunci pana acum incerc sa imi gasesc o freza buna. Sunt in clasa a 10-a deci cam da. si am parul moale si cam na imi este greu sa il fac sa stea ridicat si imi iese pana la final dar doar cu mult fixativ si asta ma cam enerveaza si e naspa sa ai o tona de fixativ. In zilele ce urmeaza ma duc la un Salon, Why not si habar n.am cum o sa procedeze, dar vreau sa-mi iasa o freza buna. Cum as putea sa.l fac sa fie asa tare? este foarte foarte moale si sa il port pe fata nu.mi place deloc si oricum nu imi sta bine. Acum cateva luni ca eu nu ma duc asa frecvent la frizer aveam aceasta tunsoare http://tinypic.com/r/23sd990/9 si ce este drept imi statea ok dar cat era scurt dar acum il am mare si ar putea face ceva interesant si sa-mi stea bine. Chiar vreau niste poze eventual cu barbati care au fata ovala si poate sa-mi stea si mie. :)) Bafta si mersi ca ai citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Fata ovala e considerata ideala si orice tunsoare te poate complimenta. Tunsoarea pe care o aveai e foarte faina. Eu iti sugerez sa te lasi pe mana specialistului, doar sa fie unul care sa se priceapa si sa nu-si bata joc de capul tau laughing
Ca sa-ti reziste parul in forma dorita, usuca-l cu capul in jos si permanent cu o mana aseaza-l in forma dorita in timp ce faci asta, abia apoi aplica produsele de styling