| lovelyluna a întrebat:

Sper ca am nimerit categoria potrivita.

Vreau sa scap de niste cicatrici de pe maini. Le am de vreo 7 ani, intre timp unele s-au mai estompat sau au disparut, dar unele au ramas si se vad urat. M-am saturat de ele.

Cum fac sa scap de ele? Am nevoie de chirurgie estetica? Laser? Daca asta e cazul, are cineva idee cam cat ar costa o sedinta din asta? Pe langa asta, a auzit/stie cineva de vreun doctor bun/clinica buna unde se fac operatii de genul asta?

Am cautat pe net, dar cu greu am gasit cateva informatii. Ar fi super daca m-ati ajuta! Dau funda pentru raspunsuri detaliate!

Seara buna tuturor!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prvenienta au cicatricile?

| lovelyluna explică (pentru anonim_4396):

Taieturi diverse, unele din cazaturi, altele din sarme/garduri, altele din cutite si foarfeci. nu sunt foarte multe cicatrici, vreo 10, nu sunt foarte mari, dar dupa atatia ani au inceput sa ma sacaie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovelyluna):

Ai incercat cu un supliment de vitamine sau crema de galbenele pe o perioada mai lunga?

| lovelyluna explică (pentru anonim_4396):

Da. cu crema de galbenele m-am dat cand m-am dat si cu cea cu colagen. a functionat atunci..acum nu. cred ca sunt prea vechi

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovelyluna):

Si nu ai mers la un dermatolog pentru un tratament?

| awesomedavid a răspuns:

Buna si eu am fost operat si mi-au ramas cateva cicatrici dar doctorul mia recomandat sa ma bronzez pentru a le putea acoperi

| lovelyluna explică (pentru awesomedavid):

Am incercat cu bronzatul nu merge. am incercat si o crema cu colagen, a mers la inceput, dar acum e inutila.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am ajuns pe la medic cu cateva cicatrici si mi-a zis sa folosesc un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Chiar nu ma asteptam sa fie asa de bun acest gel, la mine a functionat tare bine, mi-a vindecat cicatricile....il recomand produsul. happy

| danutzicasandyyy a răspuns:

Ai putea sa incerci chirurgie estetica am gasit un cabinet http://www.drflorinjuravle.ro/
poti sa te interesezi si sa vezi ce presupune