| georgealex109 a întrebat:

stiu ca suna cam aiurea dar vreau sa ma ajutati sa ma imbrac happy in scurt timp voi participa la un botez si nu prea stiu cu ce sa ma imbrac. Eu sunt un baiat inalt aprox. 1, 76 si de obicei ma imbrac cu tricouri mai slim fit. Ma gandeam la niste pantofi negri din piele intoarsa eleganti niste pantaloni bleumarin si poate o camasa dar nu stiu ce camasa sau ce culoare,in orice caz slim fit laughing) fetelor voi va pricepeti mai bine, ma puteti ajuta va rog? Multumesc!

1 răspuns:
| beretu a răspuns:

Pantalon negru, bleumarin inchis, camasa cu maneca lunga, ciorapi de acceasi culoare cu pantalonul sau negri, cureaua de la pantalon sa fie de aceeasi culoare ca pantofii, un costum negru, din pacate, variatiile culorilor de camasi elegante cu care il poti asorta nu sunt prea mari: poti purta un alb stralucitor, alb-fildes, eventual un gri foarte deschis sau, daca indraznesti, o camasa mov foarte deschisa. Aceste culori se potrivesc atat pentru zi, cat si pentru seara. Cat despre cravata pentru zi poti purta o cravata grena in combinatie cu camasile albe sau gri, sau una bleumarin cu camasa mov; cravatele pot fi uni sau cu un imprimeu discret (buline foarte mici, dungi fine). Pentru seara, cu cat culoarea cravatei se apropie mai mult de cea a camasii, cu atat combinatia va fi mai eleganta. De asemenea, pentru seara este de preferat sa opteze pentru o culoare uni sau, eventual, pentru un imprimeu ton pe ton (imprimeul in aceeasi nuanta sau o nuanta mai deschisa/inchisa decat fondul cravatei). Cravata trebuie sa ajunga cu varful in dreptul curelei, nici mai scurta, nici mai lunga.