| Negru_Rodica_1999 a întrebat:

..sunt fata si imi cade parul din cap ce trebuie sa fac ca sa nu-mi mai cada

Răspuns Câştigător
| Georgex12 a răspuns:

Iti recomand recomand crema asta:
http://vivanatura.ro/produs/crema-impotriva-caderii-parului-75ml/

Chiar dupa prima incercare, vei vedea niste rezultate surprinzatoare. Mie nu mi-a mai cazut nici macar un fir de par si ba mai mult, mi s-a indesat chiar la prima utilizare.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă o mască din ulei de ricin, gălbenuș de ou, vitamina A.
Folosește în completare șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni de grâu.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Sa consulti un medic. s-ar putea sa ai probleme cu tiroida ori alte probleme de sanatate.

| oanaro a răspuns:

Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala. Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere si garantez pentru rezultate!
http://www.tratamentchelie.aaz.ro

| andreimada a răspuns:

Principala cauza este poluareaa> daca locuesti la oras, parul tau sufera. O alta cauza este stresul. Apoi, daca te speli cu apa fierbinte, aceeasi problema. (de la apa fierbinte imi cadea si mie, pana mi-a explicat tata ca e ca si cum ai opari o gaina-la tara asa se face- pentru a o jumuli de pene laughing) apoi poate se fie din cauza produselor pentru par apliucate direct pe suprafata acestuia: un balsam fara clatire, un spray de volum etc. Iti sugerez un sampon anti-rupere, acesta va intari firul de par, si nu se va mai rupe la periat- aceasta este alta cauza a caderii parului. Sfaturi? daca nu te-ai saturat de sfaturi de la mine, incearca o masca pentru par sau un tratament naturistwinking

| StirAlii27 a răspuns:

Este șampon care te ajută foarte mult, caută la farmacie