| DieterBortscher a întrebat:

Va intreb pe voi, fetele, pentru ca ne vedeti altcumva fata de noi, baietii, cand vine vorba de imbracaminte, frizura, etc. laughing
Ce parere aveti despre tipul de tunsoare Curtain Fringe pe care il folosesc mult coreenii, sau cel putin, cei din BTS (ca sa va dau un exemplu mai usor)? In iarna care a fost am fost tuns pierdut pe margini, si sus dat intr-o parte. Dar in prezent, am parul ca lungime pana la sprancene, si aranjat in stilul celor din BTS (parul de pe margini vine lasat de 1-2 cm lungime pana pe lateral in sus unde vine partea superioara a capului, si parul de sus lasat pe margini in jos, cu o carare care o pot muta oriunde vreau).
Ce spuneti de tipul acesta de tunsoare? Peste o saptamana voi merge la frizer sa-l retuseze si sa finalizeze intreaga tunsoare. Tunsoarea pe care o am acum arata exact asa: https://imgur.com/a/vqLMVg9
Sa renunt la ea? Sa o finalizez?

PS: Fara glume rasiste despre coreeni sau ceva. Doar imi place mult tipul de tunsoare.

Răspuns Câştigător
| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Cel mai important este sa iti placa tie, nu altcuiva. Cine te place, trebuie sa te placa pentru ceea ce esti, nu pentru tunsoare, haine, etc. Daca tie iti place, este cel mai important, nu conteaza parerea celoralalti. Fa ceea ce iti place, tunde-te cum iti place tie, imbraca-te cum iti place tie fara sa iti pese de cei din jur! Fii tu! In viata tu esti cel mai important, nu ceilalti, pune-te pe primul loc si nu tine cont de parerile celor din jur. Niciodata nu vei reusi sa multumesti suficient pe cei din jur, mereu o sa fie ceva de comenatat si este si normal, dar tu sa nu bagi in seama vorbele! Sa nu mai zic ca la cata rautate pot avea in ei unii oamenii in ziua de astazi, iti pot spune,, daaaa, este super,, iar apoi pot rade de tine pe la spate, cei,, curajosi,, o vor face in fata. De aceea este important ca in viata sa face alegerile pe care le consideri potrivite pentru tine si care iti aduc tie fericirea, fara sa tii cont de parerea celorlalti.

2 răspunsuri:
| Betterlikemebitch a răspuns:

Fetele iubesc baietii cu parul tuns in margini si lung sus. si dat intr o parte sau vu gel pe spate... Alte frizuri nu ne atrag asa mult

Răspuns utilizator avertizat