| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, am o freza data pe spate in sus si as vrea sa știu daca eu ma fac in fiecare dimineața cu fixativ si cu uscătorul de par + ca îmi ud parul tare ca sa il pot aranja, voi avea șansa sa îmi pice parul?

Si am înțeles ca este ceara de par îmi puteți recomanda una pentru tipul meu de freza? Si de la asta pică parul?

Dau funda celui care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| Just0a0dream a răspuns:

Buna.Uscatorul de par, la fel ca orice aparat de coafat folosit in exces duce la degradarea, despicare, si ulterior reuperea si caderea firului de par. Faptul ca il folosesti zilnic, in timp parul tau va fi afectat.La fel ca si fixativul, folosi zilnic, dezhidrateaza firului de par, il incurca si se rupe mai usor.Incearca sa folosesti uscatorul de par doar dupa ce te speli,si aranjeaza-ti parul cu ajutorul unei perii in timp ce il usuci cu feonul, si doar atunci sa aplici o cantitate mica de fixativ, ceara, sau gel, nu zilnic.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Salut. In general cu orice produs ti-ai face freza, in timp o sa iti cada parul. Nu vorbesc de cateva luni ci ma refer peste 15-20 de ani happy Eu folosesc Taft dar nu ceara ci gel. Tubul este negru cu verde.

| cosmin76 a răspuns:

Nu iti pica' parul'... lol laughing)
Nu te mai fa cu fixativ laughing
fa-te cu gel de la taft. si spala-te la 3 zile ca sa nu iti pice' parul'