| CosminGK a întrebat:

Salutare. Aveti ceva recomandari de sampoane pentru par gras si cu coji? Mi se ingrasa foarte repede parul si fac cojite. Am crezut ca e de la fixativul pe care il folosesc, dar nu e

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum ca este vară tunde te scurt si o sa vezi ca parul va respira si nu vei mai avea matreata coji etc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fixativ doar femeile folosesc vad ca tu esti baiat.

| CosminGK explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce treaba are cine foloseste fixativ? Fixativul poate fii folosit si de barbati si de femei :*

| raMLesS a răspuns:

Incearca-le pe cele de la Head&Shoulders, toate sunt anti matreata si din punctul meu de vedere sunt cele mai bune sampoane, eu din astea folosesc de ani buni ca si eu faceam matreata pentru ca am parul gras, dar acum chiar nu mai am nici un fel de problema cu samponul asta.
Matreata dispare cam dupa cateva spalari, adica in jur de o saptamana, poate chiar doua, la mine asa a fost.

| NunuNini a răspuns:

Abia in cazul asta trebuie mers la dermatolog. Noi nu avem ce-ti recomanda.

| raMLesS a răspuns (pentru NunuNini):

Si dermatologu ce crezi ca ii face? Ii da cu sos de barbati in par si il pune sa bea shake-uri de sleoubousz cu ciocolata? Il trimite sa isi ia un sampon anti matreata.

| stefiiii3 a răspuns:

Poate ai dermatita seboreica, consulta un doctor dermatolog, sau daca nu doresti sa ajungi acolo, incearca tipurile de sampon pentru matreata, majoritatea sunt pe baza de menta.

| Ariel21 a răspuns:

Mediket versi -e super bun si chiar da rezultate in combinatie cu diprpsalic solutie cutanta e superb. Tratamentul asta l am folosit si eu acum cativa ani si a mers. Totusi ar fi benefic sa faci si nu control la dermatologie sa iti stabileasca medicul tratamentul potrivit problemei.
Ps uite si link ul catre mediket versi https://comenzi.farmaciatei.ro/......do-p311235

| Ariel21 a răspuns:

Mediket versi -e super bun si chiar da rezultate in combinatie cu diprosalic solutie cutanta e superb. Tratamentul asta l am folosit si eu acum cativa ani si a mers. Totusi ar fi benefic sa faci si nu control la dermatologie sa iti stabileasca medicul tratamentul potrivit problemei.
Ps uite si link ul catre mediket versi https://comenzi.farmaciatei.ro/......do-p311235