| Ririru a întrebat:

Am o "minunatie" de par si nu stiu ce sa mai fac cu el. Nu este lung, este cam pana la umeri [ poate putin mai sus.], este tuns bob.
Se ingrasa foarte repede [ folosesc Nivea-pentru par gras. dar tot la 2 zile trebuie sa-l spal, mai nou vad ca e o combinatie intre uscat si gras, deci par mixt. ]. Ok. Cum rezolv si eu problema asta? Si mai am o problema, de o luna si ceva folosesc zilnic placa si fixativul, nu`mi sta parul deloc. Vreau sa renunt la astea, sa-l fac doar la ocazii, si sa-l am din nou plin de volum si de viata. Am observat ca abia mai are volum, si`l si ard. Dar la scoala / oras, nu`mi sta deloc. Imi sta jumate odulat, jumate drept, jumate nu stiu cum. Ce masti sa folosesc, sampoane, ce sa fac!? straight face Sa il mai scap de aspectul gras/uscat, si sa si stea? :-s

Funda, vot!

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Pai,lotiunea care a dat rezultate la cele mai multe prietene si inclusiv la mine e lotiunea de la gerovital cu petroleum http://beautybyjules.com/......tament.jpg mi-a luat mult pana sa o incerc pentru ca am crezut ca miroase dupa a petrol, dar chiar nu miroase deloc + mai e un sampon cu care sa te dai dupa sampon tot regenerant http://www.darulnaturii.ro/poze/660_gero.jpg.nu schimba nimic la parul tau,doar il regenereaza de la traumele de la placa,vopsit,nu iti mai cade atat de tare, rezultatele sunt garantate, se vad cam dupa a 2a spalare, chiar prima...eu folosesc doar lotiunea si am rezultate destul de bune,samponul nu l-am folosit pentru ca mi-e frica de matreata si nu l-am incercat,am auzit mai multe pareri pozitive de la fete care aveau parul chiar foarte distrus si a facut minuni,bine,mai sunt si mastile naturiste care iar-si sunt foarte bune, cum ar fi masca de ulei de masline, ulei de ricin si mult mai multe care nu are rost sa le insir pentru ca le gasesti usor pe net.Eu iti recomand sa folosesti lotiunea aia, se foloseste o data pe saptamana timp de 2-3 luni,depinde cand te simti tu implinita si vezi rezultatele si o masca de ulei de masline, tot pe saptamna numa ca in zile diferite,eu zic ca vor da rezultate foarte bune si iti zic din proprie experienta,masca cu ulei de masline poti gasi si la planet spa AVON,pe aia o folosesc eu,dar merge si ulei de masline aplicat direct pe par, oricum isi face efectul si-ti intareste firul de par, il hraneste si iti da senzatia de stralucire.

3 răspunsuri:
| anonima16 a răspuns:

Mergi la coafor`. Te tunzi. Si schimbi samponul :) pentru ca nu e bun si mie mi.l ingrasa iar` pentru indreptarea parului. http://shop.eva.ro/......50-ml.html :) dupa ce ai folosit produsu ` se usca cu feonu si o perie. :* succes :) eu asa fac ` si parul imi sta foarte bine. chiar daca produsul este mai scump ti.l recomand cu tot dragul. >:D

| xBlackxAngelx08 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema,tuns bob, cret, sta cum are chef.dar il indrept cu placa o data la 3 zile si imi sta asa.Problema e ca varfurile s-au despicat. Poti sa folosesti un spray de la Gerovital plant pentru protectie termica...chiar il protejeaza...este fff bun si m-am gandit sa-mi iau si tratament pe baza de petrol tot de la gerovital.Mi-au recomandat cateva persoane acest tratament, au spus ca este fff bun are n beneficii printre care se afla si ingrasarea paruluibatting eyelashes. Sper sa ajutebig grin

Răspuns utilizator avertizat