| NYØ2002 a întrebat:

Cum pot sa ies in evidenta fata de ceilalti, cu ce ma imbrac? Sunt ma inchis la culoare, adica creol sau brunet.Nu stiu cu ce sa ma imbrac. Vreau sa strang 1000 lei si sa imi iau haine misto.
Am auzit ca pentru tenul meu mie imi sta bine cu culori deschise, eu credeam invers ca trebuie sa port haine mai inchise decat pielea mea. Replica aia,, Cui pe cui se scoate" deci m-am inselat.De ex pot purta blugi negri sau albastri cu tricou alb si o vesta de orice culoare?

6 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Salut!?
Eu zic ca nu haina il face pe om.
Tu trebuie sa înțelegi ca atâta timp cat arăți cat de cat bine fizic si ai un moral exceptional, te poti îmbraca si intr-un sac.
Daca tot iti dorești atât de mult sa ai niste haine mai '' cool'', instalează-t Pinterest si uitat-te pe acolo. Poti căuta si pe ig.
Alte idei habar nu am.
Nu te poti îmbraca ca un rocker daca nu esti unul, nu te poti îmbraca ca in trapper daca nu esti unul...
lista continuă.
Tu trebuie sa te descoperi pe tine si sa vezi ce iti place.
Btw: nu mai strica banii pe haine. Găsești haine faine in mall destule.
Bafta!

| NYØ2002 explică (pentru Goddessss):

Imi iau de pe un site englezesc? sunt dr calitate si ieftine

| MPersephone a răspuns:

Ma regasesc in intrebarea ta, gandeam si eu asa in primii ani de adolescenta. Ma gandeam ca atunci cand am inceput sa port sutieni, voi iesi in evidenta. Daca ma imbrac intr-un mod mai diferit voi iesi in evidenta.
Acum ca am crescut, am invat ca interiorul conteaza, caracterul si modul meu de a interactiona cu oamenii.

| xeum a răspuns:

Nu hainele te vor scoate in evidenta, carisma o va face.

| DeeDee817 a răspuns:

Dacă vrei sa ieși in evidentă poți purta haine de colorate neon. Cu culorile alea te vezi din avion și dacă ești închis la piele te prinde foarte bine

| Crisloree a răspuns:

Nu vreau sa fiu genu care îți zice ce ii ok sau ce nu ii, dar chiar contează asa mult pentru tine cât sa strici banii aiurea doar pe niște materiale? Adică..cu ce te avantajează asta? Ai ceva de câștigat? De regula, o gramada de persoane ies în evidenta prin stilul vestimentar accesorizat, nu neapărat ca au haine scumpe și mișto. Poți avea și haine second, dar dacă ai un stil aparte de a le combina și ceva care chiar te reprezinta. E super. Oricum, cred ca mai important e felul tău de a gândi și a te comporta, cu asta sigur te diferențiezi de ceilalți, pe când cu hainele...multi arata, puțini se poarta. Sper ca mi ai înțeles punctul de vedere.