| Claudiu120719 a întrebat:

Salutare TPU,

As avea si eu o problema si anume:
Am fost la un magazin din dorinta de a-mi lua nici blugi mai grosi toate bune pana cand vad la raionul de barbati blugi cu doi nasturi ( aveau si fermoar) mi s-a parut ciudat caci nu am mai vazut blugi cu 2nasturi la barbati asa ca am intrebat vanzatoarea si au spus ca nu stiu cum au ajuns blugii aceia acolo caci sunt de femeie, problema era ca nu era doar o pereche era peste tot doar acei blugi, desigur o strategie de marketing -no coment-
Dupa 2zile am fost la alt magazin unde am gasit o pereche de blugi aproape identica ca la primul magazin la fel cu doi nasturi, la fel de elasstici dar vanzatoarea sustine tare ca sunt de barbati.

Dupa o ceata totala pe care mi-a dat-o acest sistem de marketing sa-mi explice si mie cineva: Exista blugi de barbati cu 2 nasturi+fermoar? Sunt eu tampit sau e doar dorinta de as vinde marfa, de a face bani?

1 răspuns:
| bubuuu2349 a răspuns:

Nu exista, dar cine stie, poate sunt in trend acum laughing). Funda?