| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Se poate scapa de firele de par care ies din barba? Daca da, cum? Ma refer pentru totdeauna, sa nu mai creasca niciodata

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică ai vrea să devii spân?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Nu, doar sa nu mai am firele alea, care tot imi ies din barba si mustata

| sierra1 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Să n-ai fire = să fii spân (e cel mai nașpa, citește Harap Alb...)

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Pai nu vreau sa nu mai am deloc pe niciunde, doar sa nu imi mai creasca in mustata si barba fire din alea ca e urat

| DarthNiger a răspuns:

Treaba e ca trebuie sa iti lasi barba mai lunga si trebuie sa ti-o aranjezi regulat, eventual te poti duce la un salon/barbier sa iti slefuiasca barba, si eu mai am fire iesite din barba dar nu se observa si nici nu ma deranjeaza, asa se intampla cand ai par facial.
Dar asa cum am zis trebuie sa o lasi sa creasca mai mult daca vrei sa o aranjezi cum trebuie.

| DarthNiger a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Adica eu vreau sa te ajut si tu faci misto?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru DarthNiger):

Nu am facut, doar intrebam
.

| DarthNiger a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Daca nu ai facut misto atunci nu, nu trebuie sa o lasi mai lunga decat parul din cap, e suficient sa fie mai deasa ca sa iti poti face contur la ea.

| CassiusAlexander a răspuns:

De ce ai vrea asta? Da, acum arată urât, dar când o să mai crești posibil să devină o barbă decentă. Doar rade-te și gata.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru CassiusAlexander):

Pai faza e ca mai bine imi sta asa cu barba