| Lloyd_4317 a întrebat:

Seara' TPU, din nou. De data asta am o problema mai delicata, eu practic fotbal, sunt atacant si alerg cel mai mult pe teren, nu am nici un fel de treaba nu ma incetineste absolut nimic, pot alerga rapid si mult, insa totusi am impresia ca sunt gras mai ales la fund si picioare, si nu exagerez, adica nu sunt gras, insa totusi chiar daca alerg la antrenamente si meciuri, tot mi se pare ca sunt gras, asa ca m-am gandit sa alerg in plus, deci as vrea niste sfaturi cat sa alerg pe zi, si in cat timp pot slabi considerabil? Am 14 ani, 1.70 - 1.73 inaltime, si in jur de 59 kilograme. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Adelinesmile a răspuns:

Ti se pare. E buna greutatea pentru inaltimea ta, stai calm. Dar daca tot vrei tu sa slabesti, incearca sa alergi cu cate 5 minute mai mult decat alergi normal, in fiecare zi, timp de o saptamana. Daca nu observi diferente, mareste in fiecare zi cu 5 minute, atat cat crezi ca poti. Incearca si niste genoflexiuni, flotari & co. daca tu chiar vrei sa slabesti, dar ti-am zis. esti normal.

Bafta.

3 răspunsuri:
| DarkShina5566 a răspuns:

Pai nu stiu daca e bine sa ti spun dar iti spun:cred ca e bine sa fi si putin solid si daca spui ca alergi fara probleme atunci unde e problema poate trebuie sa ai grija ce mananci daca esti fotbalist numai manca prostii si odihneste te acesta e sfatul meu sper sa ti cont de el pentru cat aproape de varsta ta si te pot intelege.mult succes

| Lloyd_4317 explică:

Ajutor?

| adyady54 a răspuns:

Numai fete iti raspund! Cred ca ele sunt fotbaliste.Greutatea nu e de la grasime e de la muschi ii ai tari.Sunt si eu in situatia asta.