| robytzu96 a întrebat:

Sunt Baiat. Am inaltime 1.60. si 50 kg. pot slabi pana pe la sfarsitul lunii iulie 4-5 kg. Fac mult sport, alerg ma joc cu prietenii fotbal + flotari, abdomene, genoflexiunii Cateodata fac si 20 ture de teren (Stadion) pe seara... Mai ajutati-ma cu, cateva sfaturi big grin FUNDA

8 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

La 1.60 si 50 Kg vrei sa slabesti 5 kg?
Vrei sa te zboare vantu sau cum, ca nu inteleg. Tu ai nevoie sa te ingrasi nu sa slabesti, mai esti si baiat.

| kbxftw a răspuns:

Ce să slăbeşti tu mă? Stai cuminte şi îngraşă-te.

| robytzu96 explică:

Am zis la sfarsit daca ma putetii ajuta cu, cateva sfaturi. Ce exercitii sa mai fac. daca e bine ce fac. Dar daca nu intelegii

| Nostradamuss a răspuns (pentru robytzu96):

Nu trebuie sa mai faci nimic

| gebilxkl213 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti. trebuie sa slabesti cand esti obez. ex : daca ai 1.60 inaltime atunci trebuie sa ai 60 kg. dar acum esti bine cum esti nu trebuie sa slabesti! :*

| MERYE a răspuns:

Da poti, dar de ce sa slabesti ai greutatea normala pentr-u inaltimeata.

| Bebituuuu a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la sala. Incearca sa lucrezi acolo si poate faci si forme pe tine. Dar ai grija ce lucrezi

| DianaDia11 a răspuns:

Da, sigur că poți! Mai este necesar și (sper ca e de folos) să mănânci în porții reduse, nu mânca foarte multă carne! Și mănâncă salate și fructe cu legume!