| ralucaralu a întrebat:

Stie cineva cum se poate increti(ondula) parul fara bigudiuri sau ondulator? Este posibil? am placa dar simpla. fara placute dinalea pentru creponat... oricum nu cred ca sunt mari rezultate cu placa... sper ca ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

A ondula, nu e acealsi lucru cu a crepona.Impletitura creponeaza, fata asta vrea onduleuri. Onduleurile se pot crea cu fasii de material invelite in ziar. Apoi fa ti suvite de par si rasuceste le pe aceste,, moatze''. Stai cu ele toata noaptea, nu te incomodeaza ca bigudiurile, ai sa vezi ce onduleuri superbe ai si rezistente, daca aplici putina spuma si fixativ. Aceasta metoda e de cand lumea. O zi superba :*

9 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap aplica spuma pe parul ud, apoi usuca-l, dar tine capul in jos, si prin acest mod parul capata si volum... dupa ce s-a uscat parul aproape de tot mai aplica putina spuma si usuca-l din nou... asa fac si eu si merge big grin :*

| MissCamelia a răspuns:

Buna, uiate-te aici, http://www.youtube.com/watch?v=fpl9KYzmJ6s,pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Impleteste-l!
Eu asta ii fac foarte des si nu face rau parului. Solutiile naturale sunt tot timpul cele mai bunewinking

| spyceygirl a răspuns:

Da! e simplu! impletindu-l. e cea mai veche metoda de cand ma stiu...este bine sa iti faci baie si il impletesti asa ud.(roaga o prietena)saca il vrei mai cret ti le face mai subtiri si mai multe, ondulat mai putine si mai groase...bafta!

| ramona_5587 a răspuns:

Http://video.ele.ro/......parul.html
aceasta metoda este foaaaarte bunaa...asa de bine imi sta...si iti sta parul de parca ai fi facut cu bigudiuri...si dureaza mai putin:) (solutia din video nu trebuie sa folosesti neaparat, dupa ondulare putin fixativ)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lua o perie placa ce`ai zis ca o ai si mai intai te piepteni bine iar apoi placa sa fie calda o rasucersti ti 1 min iar aopi vei vedea rezultatele. O zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca fara placa de creponat sau ondulator nu obtii rezultate spectaculoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu de exemplu dupa ce ma spal imi semiusuc parul cu foehnul si tai fasii de punga din hartie.Si-mi despart parul in 3 sectiuni sus, centru si jos.Incep cu partea de jossi iau o suvita subtire si o dau cu spuma de par si dupa o rasucesc pe fasie.Pe la radacini incepi sa innozi fasia si asta e tot. dupa ce ai terminat prima portiune o desfaci pe a doua si apoi pe a treia. Dupa usucati parul cu foehnul si lasa-l vreo 3 ore sau dormi cu parul asa. Dimineata o sa ai o surpriza placutawinking ♥♥♥☺☺☺☻☻☻♦♦♦♣♣♣♠♠♠•••◘◘◘○○○

| lorycica11 a răspuns:

Http://www.mabella.ro/onduleaza-ti-singura-parul-cu-placa
Aici gasesti o metoda foarte simpla de incretit parul cu placa...