| Gentiana a întrebat:

Cum imi pot ondula sau increti parul uscat, in afara de ondulator pentru ca nu merge pe parul uscat.Idei?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Este mai greu, dar daca nu vrei sa apelezi la drot sau placa.
Rasuceste pe deget portiuni din par si prindele cu agrafe. Lasa-le cam 10 minute apoi aplica pe par fixativ si dupa le dai drumul.Sunt super.
Sau: Uda putin parul, aplica spuma si apoi da cu uscatorul de par.E suuuper!
Fa-ti multe codite seara si dimineata desprinde-le.
Alte idei nu mai am thinking

5 răspunsuri:
| agirll a răspuns:

Ti-l poti impleti peste noapte:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placa. Suvita cu suvita, infasori pe placa (normal sau in spirala) tii putin si apoi dai drumul. Iese ondulat. Inainte de aceasta pune pe par o substanta "hair care'" speciala pentru temperaturi ridicate si dupa ce ai odulat tot parul aplica de la distanta cateva puf-uri de fixativ.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Sa ti-l impletesti mai mult timp si o sa arati grozav!

Răspuns utilizator avertizat
| abcxyz a răspuns:

Incearca bigudiurile cu parafina.