| kitishor a întrebat:

cum imi pot ondula parul in afara de ondulator, placa de indreptat, bigudiuri etc. Daca eu am parul pana la umeri?
Pls. Funda!
P. S : Nu vreau siteuri!

Răspuns Câştigător
| kittyshor a răspuns:

Nu prea ai sanse sa-l ondulezi si fara ondulator, si fara bigudiuri... eu mai stiu niste ponturi pe care ti le dau cu tot dragu.cand eram in liceu, mama nu ma lasa sa-mi ard parul cu ondulatoru, si pe bigudiuri nu puteam dormi klumea ca ma durea capu a 2 zi dimineata si am apelat la moatze laughing. tai niste fashii dintr-un tricou/bluza /sau orice material mai subtire, ca niste franjuri mai lungi, si pe ele iti infasori parul' si la final faci un nod sa nu se desfaca.cu siguranta ai vazut asta si in unele filme.sau.mai exista o varianta, cea a urcatului parului cu capu in jos strangand in pumn parul cu putina spuma.alte variante nu cred ca ar mai exista, decat permanentul, si nu te sfatuiesc ca iti distrugi parul.am avut 2 ani de zile si dintr-un par pana in brau, des si frumos, am ajuns cu el pana pe umeri ars si vai de capu lui.succes

| aligru a răspuns (pentru kittyshor):

Asta a fost tare! Fara aia, fara aia, fara aia!laughing)

Cum a zis si cretzo poti incerca uscatul cu capul in jos, dar merge la persoanele cu parul deja ondulat!
ai putea sa ti mai prinzi parul intr un coc! asta dupa ce ai facut baie!
la mine merge!tongue

1 răspuns: