| AndreeaCh a întrebat:

Stie cineva metode pentru crestere mai rapida a parului, pentru ca mie imi creste fooooarte greu?
multumesc anticipat :*

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Poţi folosi ulei de ricin http://www.sfatulmedicului.ro/......ricin_9160 + multe alte soluţii vezi aici :
http://sanatate.acasa.ro/......i-856.html

Masti care accelereaza cresterea parului: http://www.garbo.ro/......rului.html

| Valisha18 a răspuns:

Poti incerca uleiul de ricin: Seara, maseaza-ti scalpul si parul timp de 10-15 minute, seara, apoi aplica foarte putin sampon si clateste cu apa din abundenta, calduta. happy Am auzit ca ajuta si la repararea firelor de par tocite si despicate! Apoi, cand parul este inca umed, piaptana-ti-l cu o perie, stand cu capul in jos: astfel vei aduce uleiul de la radacina, spre varf.
Nu iti spala parul zilnic, il vei deshidrata! Incearca sa-ti masezi scalpul pentru cateva minute, in timp ce aplici samponul, cu miscari circulare, se zice ca ajuta. happy
Uleiuri la fel de eficiente si care pot fi intrebuintate in scopul accelerarii cresterii parului sunt: uleiul de masline, cel de cocos, uleiul de jojoba, uleiul de mesteacan, uleiul de castor, uleiul din samburi de struguri.
Poti incerca sa-ti cumperi si un sampon/ balsam special, insa cel mai important, ai grija de el! Piaptana-l in fiecare zi, nu folosi pheon-ul foarte des ( il poti lasa sa se usuce natural, este mult mai bine) si nu-l prinde foarte strans, deoarece tragi, practic de firul de par si il faci mai sensibil! Sper ca te-am ajutat! :*