| andreea_5090 a întrebat:

Stie cineva vreo metoda sa imi iau bronzul de pe picioare? nu ma cojesc pentru ca nu sunt rosie. M-am bronzat cu pantaloni scurti si nu stiu ce sa fac acum.

11 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Si din pacate, nu prea poti face nimic.
Incearca sa te bronzezi si in zona pantalonilor. Adica stai la soare, dar acopera cu ceva partea deja bronzata, sau foloseste autobronzant. In orice caz, bronzul dispare in timp.
Multa bafta!

| tuGatita a răspuns:

Hei stai linistita. si eu m-am bronzat cu pantaloni scurti, si chiar daca am stat la plaja de multe ori in costum de baie tot nu e cum trebuie. Da nu ar trebui sa te incomodeze sau ceva de genul. eu zic sa porti tot pantaloni scurti, macar atat pana unde te-ai bronzat ca sa nu se cunoasca sau rochii la aceeasi lungime. eu asa fac. nu cred ca se poate lua bronzul, decat in timp, la iarna nu-l mai ai!

| andreea_5090 explică (pentru tuGatita):

Am citit o alta intrebare si am gasit ca ar merge cu lamaie sau malai cu miere. lamaia nu a functionat, oare celalt amestec merge?

| andreea_5090 explică:

Am inteles ca daca te epilezi e posibil sa se ia si bronzul, este adevarat?

| tuGatita a răspuns (pentru andreea_5090):

Da cam asa e. eu ma epilez cu bicul si da, pielea e mai alba dupa. plus ca daca iesi afara nici nu se prinde bronzul. dar trebuie sa te razi des.

| ramona1989 a răspuns (pentru andreea_5090):

Daca te epilezi cu ceara da deoarece se indeparteaza primul strat de piele moarta

| 1234abcd a răspuns:

Poti sa incerci cu un gomaj sau un exfoliant sau cu o manusa din aceea pentru baie care e mai aspra
dar since nu vad sensul daca te-ai bronzat ar fi mai mare pacatul sa iti dai jos bronzul

poarta pantaloni scurti de aceeasi lungime ca cei dupa care te-ai bronzat si ai grija si la fuste/rochi sa fie cam tot la fel de lungi(intr-adevar o sa se vada mai aiurea daca mergi la piscina dar nee.happy )

| ramona1989 a răspuns:

Poate te ajuta un gel de dus exfoliant

| BogdanToretto a răspuns:

Jumulesti pielealaughing

| andreea_5090 explică (pentru BogdanToretto):

Ha ha ha ha ha! ma prapadesc de rasstraight face

| Iuliana_Andreea_1982 a răspuns:

Sa te dai cu fond de ten sau pudra mai deschisa pe unde te-ai bronzat sau mai inchisa pe unde nu te-ai bronzat happy.