| Aicha_7433 a întrebat:

Stiti cumva o cura de slabire nu foarte rapida dar buna?

please! urgent,. am cam luat proportii in vacanta asta.sad

Răspuns Câştigător
| ancutsa13 a răspuns:

Cateva chestii de baza cu care am reusit eu sa slabesc cam 7 kg intr-o luna si putin pe care nu le-am mai pus ar fi:
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)
- sa ai ore stabile la care sa mananci (stabileste-ti orarul pe care sa il poti mereu respecta)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
- nu manca cu 4 ore inainte de culcare
Poate ti se pare greu asa dar dupa cateva zile te vei obisnui si o sa ti se para f normal sa mananci asa!

7 răspunsuri:
| blackspell a răspuns:

Dimineata o cana de ceai de papadie, caldut, si un pahar de apa rece in care pui o lingura de miere si o lingura de otet de mere. si seara doar ceai. arde grasimile, si ajuta la multeee altele: ficat, stomac, si tonifiere! si mancare sanatoasa, si putin sport nu trebuie sa iti dai duhul, dar ajuta la tonifiere!

| Piticaaa a răspuns:

Nu pot decat sa iti recomand cereale Fitness cu lapte, la micul dejunhappy

| Lovely a răspuns:

Eu intr'o luna am slabit 7 kg happy

micul dejun consta in 2 felii de paine prajita cu margarina / Almete sau orice altceva in cantitatzi reduse!

cina consta in 1 sau 2 iaurturi

timp de o luna dimineata si seara mananci acelasi meniu

ia la pranz ai de ales o zi : carne de pui la gratar si salata
o zi : peste la gratar sau fiert
o zi: 2 cartofi fiertzi si salata
o zi : ce doresti tu ( dar nu exagerat)
nu uita de sport:*
succes!

funda?big grin

| oanawww45 a răspuns:

E buna dieta cu supa de varza... (eu m-am saturat de ea!) eu am experimentat toate dietele de pe lumea asta!phbbbbt dar cea cu supa de varza ma ajutat cel mai mult.Cauta pe google dieta cu supa de varza., dar eu nu am tinuto ca la carte pentru. slabesti mai incet, dar daca manaci supa de varza de dimineata pana seara o sa slabesti cu adevarat! 100 de grame de supa de varza are vreo 9 Kcal daci poti sa mananci si 2 oale laughing. Sa trec pe teorie : sa zicem ca tu ai metabolismul bazal de 1500 ( inseamna arderea caloriilor zilnic prin gandire, bataile inimii respiratia etc.) pentru a scapa de un kg trebuie sa arzi 7700 de kcal, si tu consumi cu supa aia de vrza 100 de kcal (sa zicem) si scazi din metabolismul bazal nr de calorii consumate adica 1500-100 = 1400 si inmultesti 1400 la 10 ( 10zile sa zicem) iti da rezultatul 14000 cea ce inseamna 2 kg in 10 zile.big grin bafta la slabit!

| Doar1îngeR a răspuns:

Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cite cantitati se doreste).
Ziua 2: lactate – un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere
Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.
Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.

pentru rezultate mai bune repeta fiecare zi de 2-3 ori...cum crezi tu ca poti.

| alinadumi a răspuns:

Nu pot sa-ti recomand o cura de slabire, dar pot sa-ti recomand niste suplimente alimentare care pot sa te ajute. Se numesc acaiberry900 si le poti lua de pe http://www.acaiberry900.ro
Incearca-le si da-mi un semn daca ai slabit.
Spor la slabit!

| Alexia_7883 a răspuns:

Dap Ziua 1
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
- cina: 200 g friptura de vita + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 2
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
- cina: 200 g friptura de vita + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 3:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
- cina: telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para,
portocala)

Ziua 4:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
- cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 5:
- mic-dejun: 1 morcov mare ras
- pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
- cina: 200 g friptura de vita + 1 telina rasa
Ziua 6:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
- cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 7:
- mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
- pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
- cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar

Ziua 8:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
- cina: 200 g friptura de vita + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 9:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
- cina: 250 g friptura de vita + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 10:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
- cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para,
portocala)

Ziua 11:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
- cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 12:
- mic-dejun: 1 morcov mare ras
- pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
- cina: 250 g friptura de vita + 1 telina rasa

Ziua 13:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
- cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Micul dejun

O jumatate de grapefruit si cafea sau ceai (indicat) neindulcite

Pranzul

O jumatate de grapefruit si doua oua Salata de castraveti si rosii cu otet, lamai sau verdeata
O felie de paine prajita
Ceai neindulcit sau apa

Cina

O jumatate de grapefruit
100 - 200 gr de carne de pui, vita sau felii de sunca
Laptuci si o rosie cu otet, lamai sau verdeata
Ceai neindulcit sau apa