| Mapha a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani, am par cret, blond si destul de rar (ma refer la cat de des este parul pe scalp). Poate ca suna ca si cand am trait intr-o inchisoare mexicana, dar ce pot folosi pentru stilizare? (+detalii, va rog)

Acum folosesc doar un balsam de par de la head&shoulders. Am tendinta de a face niste coji pe scalp daca nu ma spal pe par din 3 in 3 zile (ceea ce este oarecum des).

1 răspuns:
| MgdDroopy a răspuns:

Schimba samponul. Nu este des sa te speli din 3 in 3 zile. Logic ca este si in functie de mediul in care traiesti.
inainte se spalau oamenii o data pe saptamana pentru ca nu era atat poluare, nu erau explozii solare, nu erau noxe, sau fum de tigara peste tot. Nici geluri sau fixativ toata ziua.

Uite o tinctura buna pentru cresterea parului. Dar atentie mare: mănuși si sa nu atingi ochii. Eventual nu cand ai cojite.
http://www.daciaplant.ro/tinctura-de-ardei-iute-113017--p181001.html