| Alex1239 a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani, parul lung(+25cm).Problema mea e ca imi cam cade parca. Dimineata gasesc pe perna de exemplu cate 4-5 fire de par(cred ca nu e prea mult) dar parca se smulge usor cand dau cu mana prin el. Foarte des nu e dar cred asa e el ca e ca a lu` mama. Intrebarea mea e daca pot sa aflu intr-un anumit mod daca pierd prea mult.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
parul cade,in general, de la stres sau de la produse de ingrijire/coafare a parului nepotrivite.
Poti incerca sampoane anticadere de la :Gerovital, Parusan, L'oreal dream long sau sampoane pentru barbati.
De asemenea, poti intreba la un salon care este mai bun pentru tine.Ei iti vor recomanda produse profesionale care sunt scumpe.De dragul discutiei intreaba si de o varianta ieftina.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai tunde-l. Iti va cadea si mai mult.

| Alex1239 explică (pentru darrio2007):

Asta nu e o optiune pentru mine

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex1239):

Pentru tine, nu. Dar pentru părul tau, da.

| Andreeush a răspuns:

Nu e nimic 4-5 fire.
Dacă erai fată nu ți se părea nimic neobișnuit.