| diAAAa a întrebat:

Sunt bruneta, am ochii caprui inchis, tenul destul de deschis.
Ce culori credeti ca mi s-ar potrivi, pentru ochi?happy
Multumesc!

3 răspunsuri:
| bestia a răspuns:

Depinde pentru ce ocazie. Ai mai multe variante, tinand cont de contrastul par/ochi -ten.
Pentru un efect dramatic iti poti contura ochii cu tus negru, eventual folosi un rimel cu efect de indesire a genelor.
Daca vrei un aspect natural, foloseste roz pal, somon, beige, champagne, mov pal.
Pentru un machiaj mai sofisticat poti folosi alb sidefat pe arcada pentru iluminare, urmand sa creezi efectul "smokey eyes" cu nuante tari precum bleumarin, verde inchis, mov electric.
Daca iti achizitionezi un ruj nude/roz pal poti completa cu succes acest tip de machiaj. Spor la infrumusetat!

| princess_9789 a răspuns:

Smoky eyes? Poti incerca...
tente de gri la baza, si ceva mai intunecat spre exteriorul ochiului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sapca ai?