| Mămăruţa10 a întrebat:

Deci eu am parul saten, ochii caprui-verzui si tenul deschis, ei bine vreau sa stiu cum imi aleg rujul care mi se potriveste? Dar pentru ochi ce culori mi s-ar potrivi? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| alinutza92r a răspuns:

Pentru ca ai ochii asa frumosi poti opta pentru un ruj un pic mai aprins, ca sa iti scoata ochii in evidenta dar poti purta si o nuanta nud

| aceeasi a răspuns:

Pentru ca ai tenul deschis, pentru a evidentia buzele ar merge un rosu intens, dar nu tipator. Pentru ca ai ochii verzui poate ar merge si o nuanta de rosu mai portocaliu. Vezi link-urile!(prima poza-portocaliu, a doua-rosu)
http://www.google.ro/......tp?/imgres