| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Sunt bune macaroanele si spaghetele pentru o cura de slabire? ingrasa mult?

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, ingrasa destul fiindca au faina. Vezi ca exista niste paste din faina integrala, dar nici alea nu sunt recomandate in ''doze mari''. Depinde si ce varsta ai. Daca esti mai tanara metabolismul functioneaza mai rapid, si arzi grasimile chiar si daca nu tii cea mai stricta dieta... Important este sa reduci la jumatate numarul de calorii si cea mai buna metoda este prin a manca sanatos (fara grasimi, dulciuri, prajeli s.a.m.d)

| 6111992 a răspuns:

Buna nu in nici un caz ingrasa cel mai mult la fel si painea incearca sa te feresti de ele.

| Stefan89 a răspuns:

Normal ca ingrasa! Pastele ingrasa enorm de mult!

| wintage a răspuns:

Nu numai ca nu sunt pentru o cura de slabire, chiar sunt INTERZISE!
Sunt paste... fainoase. Atunci poti manca paine,pizza,produse de patiserie, etc.
Pentru binele tau, axeaza-te pe legume, fructe si eventual carne dar foarte slaba si fiarta.

| pukypuk a răspuns:

PASTELE INGRASA! Dar tu poti sa alegi un altfel de paste mai BIO care au un continut mai redus de faina