| JustSimple a întrebat:

Sunt fata si am un inceput de mustata ce fac?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti scapa de ea...te epilezi cu ceara

| Sara2 a răspuns:

Odata pe saptamana o smulgi cu benzi de ceara rece

| istoleyourcandy a răspuns:

Hey!
Si eu am avut inceput de mustata si mi l-am dat jos cu penseta( de vreo jumatate de an fac asta si acum s-a rarit si nici macar nu mai creste).

| Onn3 a răspuns:

Nu e bine daca ai doar inceput de mustata cumpara apa oxigenata si da-te in fiecare zi cu ea mai ales seara

| Consumptive a răspuns:

O iei cu benzi depilatoare pentru fata...sau cu ceara la o adica.;-?

| Pisicutax000x a răspuns:

Pai ori folosesti astea de pe saitul http://www.pcfarm.ro/......80%93-Veet
sau...

Te poti duce la un salon de inrumusetare si ti-o poti lua cu ceara epilatoare.Este ce-a mai curata metoda.Te sfatuiesc prima data sa te duci la un salon pentru ca ei sunt specializati in epilare si au mai multe produse ca sa stopeze eventualele iritatii.Este si foarte iestin e in jur de 6-7 lei maxim. Dupa ce incepi sa iti iei mustata o sa am trebuiasca sa o faci cam la 2 -3 saptamana.Eu te sfatuiesc sa nu incepi sa iti iei mustata daca zici ca nu se prea vede. Dupa ce ti-o iei prima data trebuie sa te tii de asta mereu.
Daca solutia cu salonul nu imi surade iti poti lua mustata si acasa.Se gaseste ceara epilatoare in comert dar te sfatuiesc ca macar prima data sa te duci la un salon pentru ca pielea este destul de sensibila si daca nu stii cum sa procedezi exista riscul sa se irite. pupici
FUNDA? te rog