| Vlach a întrebat:

am 12 ani si am inceput sa am... mustata, este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Normal

| OnuOnulică a răspuns:

Da, este normal. Acum incepi sa te dezvolti iar pe viitor o sa trebuiasca sa te barbiresti.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Da, este perfect normal. O poți lua cu benzi depilatoare.

| spn29 a răspuns:

Da, este normal. Este varsta pubertatii in care apar schimbarile hormonale si fizice.

| Vlach explică (pentru spn29):

Deci eu sunt la pubertate? Credeam ca incepe la 13 ani.

| spn29 a răspuns (pentru Vlach):

Nu tocmai. Pentru baieti incepe de obicei in perioada anilor 11-12.

| Vlach explică (pentru spn29):

Deci sunt la inceputul pubertatii, nu?

| spn29 a răspuns (pentru Vlach):

Da. Exact. Si nu este nimic in neregula cu asta

| Vlach explică (pentru spn29):

YYYAAAAAY! voi creste in inaltime laughing

| spn29 a răspuns (pentru Vlach):

Exact laughing sau nu neaparat laughing

| laurthelegend a răspuns:

Da este.Esti la varsta la care te dezvolti

| Neymar2014 a răspuns:

Cam pe la 12 13 mi-a aparut si mie. stai calm boss.

| Arestat a răspuns:

Nu e prea normal dar asta e nu ai ce face happy Radete happy!