| asdfghjkl13 a întrebat:

Sunt roscata de ceva timp.iar pana acum vopselele pe care le.am folosit cel mai des sunt Syoss si Pallete,dar parca as vrea ceva nou. Ce alte nuante de roscat imi recomandati?
p.s.: Vreau un rosu aprins, eventual si nuante de rubin/

3 răspunsuri:
| Uza a răspuns:

Aroma color o vopsea foarte rezistenta, doar cu foarfeca scoti culoareahappy si sunt nuante de roscat foarte interesantehappy Da o fuga prin cel mai apropriat supermarket!

| lungumihai69 a răspuns:

Salut roscato un sfat scuza-ma nu mai folosi vopsele comercealizate o sa ai probleme tongueentru a obţine o nuanţă roşie, aveţi nevoie de trei linguri cu henna, o lingură cu ulei de măsline şi o cană cu apă fierbinte. Amestecaţi toate ingredientele şi aplicaţi pasta pe păr. Se acoperă capul cu un prosop şi e indicat să rămâneţi aşa peste noapte. Dimineaţa, după ce vă spălaţi, veţi constata că podoaba capilară are o superbă nuanţă arămie.
Dacă nu aveţi la îndemână pulbere de henna, puteţi încerca să vă coloraţi părul folosind un amestec din o jumătate de cană cu suc de morcovi şi o jumătate de cană cu suc de sfeclă. Amestecul se tamponează pe părul umed şi se ţine aproximativ o jumătate de oră, după care se va clăti cu apă călduţă. Operaţiunea se poate repeta săptămânal, până la obţinerea nuanţei dorite.pare din eviul mediu dar e natural bafta multa

| Issa20sb a răspuns:

Palete color xxl cea mai buna vopsea big grin