| Kryssa00 a întrebat:

Sunt vopsita bruneta si as vrea sa ma fac un roscat mediu. Trebuie sa ma decolorez sau pot sa ma deschid incet incet? adica sa imi iau un castaniu inkis, dupa care unul un pic mai deschis si apoi un roscat? nu vreau nici sa risc sa imi iasa cine stie cesad

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Sincera sa fiu, cel mai bine este sa te decolorezi. Daca vei alege sa ti-l deschizi treptat, parul se va arde si ti se va subtia.(si in cazul decolorarii parul se arde insa dupa vopsirea parului foarte des pentru a deschide pigmentul il arde mult mai tare). Du-te la coafor si cere sfatul unui specialist. Apoi hotaraste-te cum ai vrea sa fii si ce nuanta.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te decolora, parul tau va avea foarte mult de suferit.
Mergi la un salon bun, decat sa incerci singura si se va rezolva problema.
Decat sa dai de 5 ori bani pe vopsele care sa-ti deschida parul incet,incet si sa obosesti firul de par, mergi la coafeza, o data si bine.
Nu?

| Crushcrushcrush a răspuns:

Eu am fost bruneta inchis inchis.
Si m-am vopsit roscat dar putin mai inchis.
A iesit dar nu iesea asa de bine dac nu mi-l faceam la coaforlaughing.
Eu zic sa nu ti-l decolorezi ti se va arde foarte tare si o sa iti cada si mult.