| anonim_4396 a întrebat:

Taierea parului cu masina de tuns fara nicio masura ( 0mm) are aceleasi efecte ca si epilatul cu aparatul de ras? parul creste repede si mult mai mare?

1 răspuns:
| solumaam a răspuns:

Nu este la fel, cu tunsoarea la 0 va ramane par de lungime mica cca 5 mm pe cand la epilare este la nivelul pielii...va creste cu un cm pe luna, mai mare creste daca nu il vei mai tunde!
Se spune ca tunsoarea regulata la chelie face parul mai rezistent si mai des!