| TheQueen1 a întrebat:

Toate fondurile de ten pe care le-am cumparat pana acum ( 4 la numar ) le-am cumparat degeaba. Si nu erau ieftinituri, erau din alea de cate 60- 70 de ron. Toate erau prea inchise pentru tenul meu, chiar portocalii dar eau cea mai deschisa nuanta. Ce fonduri de ten stiti, super deschise la culoare?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti seventeen time plus 01, nuanta e foarte alba si il poti folosii impreuna cu ce fonduri de ten ai. Si eu am probleme cu nuantele de la fdt, prima mi se pare atat de inchisa. Eu folosesc o pompita de bourjois flower perffection si una de seventeen si este ok. Eu am tenul normal spre uscat si combinatia asta e ok pentru mine. happy

| Cristinaaa57 a răspuns:

Rimmel london, cea mai deschisa nuanta

| AnniaAKN a răspuns:

Ce fel de ten ai?

| TheQueen1 explică (pentru AnniaAKN):

Am un ten normal, alb. Problema este ca daca ma dau cu fond de ten mereu fata pare mai bronzata, in comparatie cu gatul si restul corpului...

| AnniaAKN a răspuns (pentru TheQueen1):

Rimmel london stay matte, este disponibil in mai multe nuante, eu l-am luat dintr-un magazin de cosmetice din oras, mi-a dat mostre sa incerc din toate nuantele iar eu mi-am ales pe cea care mi se potriveste, eu nu-mi gaseam fondul de ten potrivit pentru ca am tenul deschis si mi se vedea ca o masca dar la acesta nu a fost cazul.

| Andreea1234567mari a răspuns:

One