| anonim_4396 a întrebat:

TPU am dat comanda de ceva de pe net si cica ajunge in maxim 24de ore prin curier rapid(platire prin rambus). Dilema mea e ca nu prea stiu cum e cu acest curier rapidlaughing, vine cineva acasa la mine sau trebuie sa ma duc eu la posta?thinking Mc pentru rasptongue

5 răspunsuri:
| clody83 a răspuns:

Curierul vine acasa la tine, la usa ta sau la birou. Te va suna inainte de a ajunge la tine in ideea ca ai interfon sau sa stie daca esti la adresa respectiva. Trebuie, in general, sa ii prezinti buletinul.
Posta nu este acelasi lucru cu curierul.
Posta Romana are oficii postale si este de stat, iar firmele de curierat sunt diferite: Cargus, Curiero, Tim Curier, etc. Probabil ai vazut masini in oras de la firmele de curierat. happy

| šρяίηģ a răspuns:

Nu trebuie sa te duci dupa ei, va veni o masina la tine acasa.
Take carewinking!

| mikkhhell a răspuns:

Daca ti-ai dat adresa cand ai facut comanda, vine la tine acasa curierul sau reprezentantul firmei de curierat(soferul) cu marfa comandata.

| Ourworld a răspuns:

Curierul rapid iti vine acasa si din cate stiu trebuie sa platesti pe loc happy. Cu placere!

| ourban a răspuns:

Vine cineva la tine acasa.