| anonim_4396 a întrebat:

TPU, parul trebuie sa-l spăl zilnic sau de câte ori pe săptămâna ca sa îmi crească mai repede?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Indicat ar fi de maxim 3 ori pe saptamana.

| Turbo223 a răspuns:

E o prostie.Parul nu va creste daca il uzi deoarece nu e o floare.Il speli o data pe saptamana (de 2 ori daca se ingrasa). Parul creste cam 1 cm pe luna, depinde si cat de lung il ai acum... daca il vrei cu vreo 12-14 cm mai lung, va creste intr-un an si poti grabi putin cresterea prin masajul scalpului, alimentatie sanatoasa (vitamine A B C) si bineinteles nu folosi placa sau alte prostii.

| BackAgain a răspuns:

Poti sa-l speli de 10 ori pe zi sau o data pe luna, viteza cu care creste e tot aia. Se modifica doar sanatatea si calitatea parului.

| KingCobra a răspuns:

Nu este nici o legatura. Dar nu te spala cu sampon zilnic, i-ti distruge parul.

| Knu a răspuns:

Cresterea parului nu cred ca este influentata de frecventa spalarii acestuia.

| Calin_Alexia_2001 a răspuns:

Buna! Daca iti vei spăla parul zilnic își va pierde din proprietati si va deveni foarte uleios si nu cred ca va avea vreun efect
Dar am câteva sfaturi
1. Ingrijeste-l bine. Adică piaptănă, îl speli o data pe saptamana max 2 ori. Taie din vârfuri odată la o lună si ceva
Sper ca ti-am fost macar putin de ajutor happy happy