| Esterushhh a întrebat:

Un fond de ten cu acoperire maxima?:-))kiss

3 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Rimmel london last foundation 24 hours

| PinkPanther001 a răspuns:

Un fond de ten full coverage poate fi considerat bun doar atunci cand fata ta are defecte pronuntate (acenee severa, eruptii cutante, rozacee, cuperoza, cicatrici sau semne din nastere extrem de vizibile). Totodata folosirea nejustificata a unui fond de ten cu putere mare de acoperire este nerecomandata, intru-cat efectele secundare ale unui astfel de produs sunt destul de serioase.
Pentru a obtine gradul mare de acoperire pe care il promit, multe astfel de produse contin talc, un ingredient ce infunda porii si impiedica respiratia cutanta. Acest lucru accentueaza efectul de imbatranire a pielii si favorizeaza aparitia ridurilor.

http://www.perfectmakeup.ro/cel-mai-bun-fond-de-ten

| Levelstar a răspuns:

Double Wear Stay-in-Place Make-up - Estee Lauder

este fondul de ten cu cea mai buna acoperire pe care l-am folosit
are foarte buna rezistenta la transfer- 15h
este destinat telui mixt/gras
rezista la umiditate, temperaturi ridicate/scazute
are un finish natural iar tenul arata flawless
desi are acoperire mare, nu incarca tenul
are aspect mat si arata foarte bine si fara pudra
nu creeaza comedoane
are textura lichida dar usor densa
are SPF 10
are ambalaj de sticla