| Akuryo a întrebat:

Uneori imi apare cate-o afta si sunt foarte dureroase, stiti cum pot sa scap de ele mai repede?

Răspuns Câştigător
| Pupica a răspuns:

Glicerina boraxata si/sau apa de gura: Listerine sau Parodontax! sa te faci bine!

| Akuryo explică (pentru Pupica):

thinking mersi, eu ca apa de gura folosesc listerine si nu prea functioneazathinking o sa incerc

3 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Eu am afta chiar in acest moment.,.am si apareat dentar si n-am mancat aproape nimic toata ziua.ma doare in continuu si m-am dat cu putina vodka pe afta si mi-a mai trecut

| Akuryo explică (pentru ღAnonimღ):

Vodka sau pasta de dinti sau glicerina boraxata(glicerina e dulce si buna)...si eu am aparat dentar mobil, pe cel fix l-am dat jos, nu ma doare incontinuu, dar nu pot bea apa decat cu paiul si mananc incetfrustrated