| Funditssa a întrebat:

Urgent! Dau fundita
+ restul vot love struck!
Parul meu e saten -blond (natural ) cu firul foarte subtire! Am parul ondulat si cu aspectul de des ptc e foarte umflat, are volum... dar se electriazeaza foarte rau sunt multe fire rebele! cand il las ondulat e frumos asa voluminos! Dar il si indrept si se electrizeaza si nu imi place asa electrizat! As vrea si eu parul sa cada asa moale ne electrizat fara fire rebele love struck nu lins sau gras laughing sa aiba volum dar sa fie asa drept drept fara fire rebele, fara electrizare love struck :*! Ma spal cu un shampon anti ingrasare si anti matreata head&shoulders si ca balsam. un balsam pentru volum advances de la Avon love struck! Vreo metoda anti electrizare puppy dog eyes! Va rogg urgent love struck! [ nu ma usuc cu feonulwinking ]! Folosesc pieptan dar din plastic.si cred ca si acesta produce electrizarea straight face! ce pieptan sa folosesc? dar sa il gasesc la Kaufland. ca nu am timp sa ma duc sau sa cauthee hee ptc am nevoie pana maine cand am o petrecere love struck mersi mult de tot si sper ca ati inteles love struck
Funditsssa :X

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O perie cu dinți din lemn îți trebuie, renunță la îndreptat și uscat, alege o tunsoare lejeră fără să-l mai agresezi mereu și caută chiar șampon antielectrizare!
Pa, pa.

| MihaelaDart a răspuns:

Sper sa te ajute articolul http://www.prokid.ro/......_par_-628/

| Dia a răspuns:

Un piaptan din lemn ar fi solutia cred. xD

| Mihaa12 a răspuns:

Si eu am problema asta ...sau ma rog AVEAMhappy. Nu-l mai fa cu placa daca ai firul subtire happy. Se toceste [ nu stiu cum altfel sa ma exprim ] la varfuri si asta produce electrizarea. Eu nu mai folosesc placa, imi bag spuma in par si imi straluceste foarte tare love struck, e super love struck, are volum.

P.S : il ai dret cu spuma daca te dai cu ea [ spuma ] si te piepteni fara al usca happy. [ nu e sigur ca va merge.dar mie imi merge happy ]

| Brigi_5231 a răspuns:

Nu prea am inteles. tongue
Ideea e ca cel mai mult se 'electrizeaza' din cauza intinsului.
Lasati `l o saptaman neintins si revino sa vedem cum arata :p.
Faci bine ca nu te usti cu feonul, da `daca il intinsi ii exact aceeasi chestie.hee hee

Bafta happy

| kikita99 a răspuns:

Ia-ti din kaufland sampon cu balsam herbal esences si nu se va mai electriza nu este din cauza pieptenelui

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

Buna! Eu iti recomand produsele de la SYOSS! Sunt FOARTE bune(iti zic din experienta) Incearca SYOSS Smooth Relax! * Îngrijire profesională anti-electrizare
* Netezeşte şi îndreaptă părul
* Conferă strălucire fascinantă
Este foarte bun. Aceeasi problema o am si eu si am folosit si samponul si balsamul si au dat rezultate! :*

| Florinel a răspuns:

Poi pentru volum ar fi bun samponul syoss (special pentru volum), a si app daca folosesti pieptanul mult se formeaza electricitate statica, deci sa se electrizeaza ( orice pieptan ai folosi).

| shadowgirl a răspuns:

Pai incearca cu spuma ca sa nu ati mai stea umflat dar nu prea multa ca dupa aia o sati stea lins.Parerea mea cel putin eu asa fac :d

| nyko_9350 a răspuns:

Foloseste o perie nin lemn fara plastic gasesti