| anonim_4396 a întrebat:

Urgenta par! Am nevoie de sfaturi! Funda! Buna! Am parul ondulat spre cret cu aspect "rebel"( daca stiti la ce ma refer sau daca si voi aveti acelasi tip de par), am parul cu 10 centimetri mai lung de umar, acum o luna l-am vopsit pentru prima data brunet. Imi indrept parul o data pe saptamana (daca nu fac asta arata rau) si am varfurile foarte despicate. M-am chinuit mult sa-l las sa creasca,dupa cum bine stiti parul ondulat/cret se aseaza bine la o anumita lungime si greutate. Problema e ca eu mi-am ras recent parul de la ceafa("shaved nape") si parul meu nu se mai aseaza in nici un fel. Il dau cu sampon special,balsam,ulei,masca. Este tuns "nedefinit",in fine, arata rau, de fapt se aseaza rau si nici nu ma avantajeaza.
Ma gandeam sa-mi fac un bob cu suvitele din fata foarte lungi si cu un breton intr-o parte mai ciufulit. Nu stiu daca parul meu cret se va aseza corect sau in cazul asta daca va sta si in cazul in care il fac cu placa. Eu cand imi fac parul cu placa si afara este umezeala are tendinta de a se umfla si a se ondula ...si asta ma enerveaza rau...
Ce ar trebui sa fac?
Daca sunteti fete probabil ati trecut si voi prin asta si stiti ce inseamna. Va multumesc ca ati citit tot si astept cat mai multe sfaturi, povestiti-mi daca ati trecut si voi prin asta.
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci bob, eu iti spun ca nu-ti va sta bine deoarece tu ai parul aproape cret.Iti recomand sa folosesti ulei de cocos,argan sau chiar crema de galbenele pentru varfuri despicate. Eu am parul lung, pana la solduri. Daca nu rasuceste suvite de par si cu foarfeca taie firele ce ies in-afara si apoi putin din varfuri. Sa sti ca si eu am parul ondulat, cret su asta fac, doar ca mie imi creste parul foaaarte repede!
Asta a fost din propria experienta, sper ca te-am ajutat!

| Loredana123 a răspuns (pentru Silkin_Ana_1995):

Ce te face sa crezi ca n-am cautat raspunsuri pe toate site-urile de specialitate? Apreciez ceea ce ai facut, doar ca eu am nevoie de pareri reale de la fete care se confrunta cu aceiasi problema ca si mine.