| crynutza05 a întrebat:

Va rog ajutati-ma am o problema foarte des intalnita de catre adolescenti si anume cosurile ce sa fac? nu imi apar decat pe frunte si pe spate si de aceeia mi-am facut breton si totusi imi e rusine sa port ceva cu spatele gol m-am saturat sa-mi zica toata lumea cand ma vede "wow vezi ca ai cosuri " de parca nu as sti, am fost la medic si am avut fel de fel de tratamente... vreau ceva natural, ma puteti ajuta? meci

Răspuns Câştigător
| CuteGirl a răspuns:

Eu zic sa nu mai porti breton deoarece acum e praf afara, bate vantul si toti microbii vin pe parul tau, pe fata ta. Si eu am fost intr-o situatie ca tine si am renuntat la aceasta frizura.
Da-te cu fond de ten la scoala[chiar daca nu prea e bine] si acasa demacheaza-te.
Iti recomand sa folosesti zynerit! e foarte bun!
Si nu stoarce cosurile! Nu faci bine!
mult succes! big grin
funda?

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Natural nu cred ca e nimic bun. zynerit e foarte bun.vara faci plaja si iti trec cosurile de pe spate.

| iasmina0archie0fan a răspuns:

De fapt nu tu ai o problema ci cei din jurul tau? Cati din colegii tau nu au cosuri? E un lucru normal. Insa asa cum este omul de fapt, ei te vad mai mult ca pe o sursa de amuzament. Sunt sigura ca nimeni nu va avea nimic cu aceasta problema a ta si totul tine de atitudinea pe care o afisezi.

| Diana_6039 a răspuns:

Deci eu am aceeasi problema ca a ta.Am cosuri rosii pe fata dar nu stiu de ce.Si eu am prul scurt pana la terminarea gatului si breton pe toata fruntea.Prima lucru care ar trebui sa faci e sa nu mai pui mana pe frunte, sa te demacheiezi in fiecare seara(nu ma refer la rimel, font de ten...etc). Ci la curatarea fetei.Eu am de la firma Hemel pe baza numai din miere de albine si plante medicinale ma dau in fiecare seara, sunt foarte bune daca vrei mai multe detalii poate mai vorbim pe mess.Iti dau id intr-un mesaj.Bafta la cosuri!

| Laly_5095 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Eridosis sunt niste servetele cu antibiotic eu am scapat de le cu ajutorul lor doar ca nu se gasesc la noi in tara eu le cumpar de la o persoana care le distribuie in toata tara te pot ajuta daca doresti si apropo:cu bretonul pe frunte nu vei scapa niciodata de ele din cauza grasimii parului le afectezi mai tare.

| JuStKid a răspuns:

Mai eu iti recomand ceea ce folosesc si eu. cumparati sapun dalin! ala sa te speli des cat mai des cu el si apa calduta! apoi poti sa te ungi cu o crema nu conteaza cat d ieftina sau scumpa dar sa aiba continut laptisor d matca! e cel mai bun a si nu le stoarce si scormonii apar mai multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un factor al pubertatii, dispar in timp, dar pentru siguranta foloseste un produs preparat in farmacie, are 7 antibiotice si da 100% randament.Mod de comprimare:Inainte de culcare agiti sticluta si tamponezi cu vata in zonele cu acnee. Poti cere la farmacia din orasul tau foarte simplu, un produs pentru acnee preparat acolo cu 7 antibiotaci si vei scapa in cateva saptamani de cosuri si puncte negre.happy

| eu_4859 a răspuns:

Daca ai cosuri pe frunte nu-ti mai lasa bretonul pe fata...asta nu face decat sa cauzeze si mai multe cosuri...incearca o alifie. o crema.nu stiu.

| eye1994 a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt dar ar fi mai indicat sa consulti un dermatolog.