| TwixulDrept a întrebat:

Voi cu ce va dati pe par inainte sa folositi placa pentru a proteja parul? :d Fundaa

5 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Cu Wella Flat Iron. Se gaseste in saloane si pe net.

| T30D0RA a răspuns:

Cu ulei de par de la Kallos.

| Maya. a răspuns:

Cu LondaStyle(easy smooth) costa in jur de 30 si ceva de lei, de la wella-high hair, o chestie albastra inainte sa folosesc placa, doar unul din produse nu amandoua odata, vezi cu care iti iese mai bine, apoi o chestie de la kallos(glossy restructural crystal fluid), apoi un spary de stralucire de la avon (advance techniques) nu e obligatoriu sa le folosesti pe toate odata pentru ca s`ar putea nsa`ti se ingrasa parul, dar unul din primele 2 produse ar fi necesar. sper ca te-am putut ajutabig grin

| sensesDelight a răspuns:

Mie mi-a recomandat un stilist "Joico - Silk result", și nu mi se arde părul. Cele mai bune soluții sunt cele de la Joico, îți poți alege una potriviă părului tău (dacă este creț, vopsit, degradat etc). Nu uita ca după ce aplici pe vârfuri să stai 2-3 minute abia apoi să pui placa pe firul de păr, altfel se va usca după ce îl faci cu placa și se va încreți la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi intind parul dupa ce fac baie, folosesc ca balsa Placenta il gastesti in supermarket il las sa actioneze 30 de minute, apoi il usuc, il intind si nu se deterioreza. Nu aplic nimic pentru ca se ingrasa!